Суноврат у другом полувремену

Два различита полувремена виђена су на утакмици 4. кола плеј-аута Линглонг Супер лиге Србије између домаћег Новог Пазара и гостујућег Радничког 1923. Крагујевчани су у првих 45 минута били апсолутно доминантан ривал, постигли су један гол и пропустили још две колосалне прилике да увећају стечену предност, док је други део сусрета припао домаћину, који је погоцима резервиста Сеада Исламовића и Мустафе Мујезиновића успео да дође до преокрета и коначног тријумфа – 2:1 (0:1).

Изванредни временски услови и завидно попуњене трибине Градског стадиона у Новом Пазару, који од недавно носи назив “Џезкоин Арена”, створили су идеалан фудбалски амбијент за трећи по реду међусобни окршај фудбалера Новог Пазара и Радничког 1923 у овој сезони. Иако је за обе екипе овај меч био од изузетног значаја, чини се да је већи притисак био на играчима домаће екипе, од којих се очекивало да наставе узлазни резултатски тренд и да новим тријумфом направе кључан искорак ка баражу.

Ношени ватреном подршком својих присталица са трибина, Пазарци су врло одлучно ушли у данашњу утакмицу, чврсто решени да се реванширају Крагујевчанима за пораз у претходном одмеравању снага на стадиону крај Јошанице.

Лончар је у првих десетак минута утакмице два пута покушавао да угрози гол крагујевачког суперлигаша, али без успеха, док је на другој страни Милисављевић након центаршута Варјачића уздрмао пречку.

Имали су Крагујевчани доста среће у 19. минуту, када је после ударца из угла и не баш сигурне интервенције голмана Лукића, нападач Новог Пазара Лука Ратковић пропустио да донесе предност домаћем тиму.

Само минут касније “црвени” долазе до вођства. Била је то сјајна акција у три потеза, коју је започео Милисављевић, наставио Трифуновић, а у погодак претворио Војо Убипарип, коме је ово био уједно и првенац у дресу крагујевачког суперлигаша.

Жалиће Крагујевчани дуго за ситуацијом из 35. минута, када су пропустили идеалну прилику да удвоструче почетни капитал. Капитен Радничког 1923 Марко Мирић се после одлично изведеног контранапада нашао “очи у очи” са чуваром мреже екипе Новог Пазара Николом Вујанцем, али је шутирао поред гола.

Покушао је Мирић да се искупи за овај промашај у самом финишу првог дела игре, али је и овога пута изостала права завршница.

Незадовољан игром свог тима у првих 45 минута утакмице, шеф струке Новог Пазара Томислав Сивић одлучио је да на старту другог полувремена направи двоструку измену. Терен су напустили капитен Мирза Делимеђац и неприметни Бојица Никчевић, а уместо њих у игру су ушли Сеад Исламовић и Мустафа Мујезиновић. Испоставило се то као кључан потез искусног стратега, који је променио ток утакмице.

Први наговештај изједначења представљао је покушај главом Стефана Лончара у 56. минуту, који је успео да осујети голман Радничког 1923 Огњен Лукић, да би се недуго затим у шанси нашао и Милан Јокић, који није успео да захвати лопту на прави начин.

Играо се 59. минут када је одбрана крагујевачког суперлигаша подлегла притиску домаћина. Након ударца Влајковића и још једне успешне интервенције Лукића, лопта је дошла до Исламовића, који са десетак метара погађа мету.

Изједначујући погодак дао је Пазарцима додатни импулс и одшкринуо им врата преокрета, који је уследио у 69. минуту, када је после ударца Ибрахима Мустафе, који је успешно изблокирао Никола Ковачевић, Мустафа Мујезиновић успео да покупи “отпадак” и претвори га у погодак за ерупцију одушевљења на “Џезкоин Арени”.

Имали су пазарски “плави” у финишу утакмице неколико прилика да “овере” тријумф, а најбољу је пропустио Стефан Лончар, када је у ситуацији “један на један” са голманом Радничког 1923 Огњеном Лукићем практично додао лопту чувару мреже крагујевачког тима.

На другој страни, потпуно индиспонирани Шумадинци, који су након другог гола домаћина у потпуности клонули, нису до краја утакмице успели да створе неку иоле озбиљнију прилику из које би могли да дођу до евентуалног изједначења.

Пазарци су данашњом победом стекли три бода предности у односу на Крагујевчане, који су сада доведени у такву ситуацију да им је предстојећи дуел са новосадским Пролетером на “Чика Дачи” од судбоносног значаја за опстанак у лиги.

НОВИ ПАЗАР – РАДНИЧКИ 1923 2:1 (0:1)

НОВИ ПАЗАР
“Џазкоин Арена”.
Гледалаца: 3 000.
Новак Симовић (Ловћенац).
Помоћници: Никола Ђоровић (Крагујевац), Милорад Јовановић (Љиг).
Стрелци: Исламовић у 59. и Мујезиновић у 69. минуту за Нови Пазар, а Убипарип у 20. минуту за Раднички 1923.