Петровић одвео “ђаволчиће” на чело табеле

У истом дану када су нас првотимци обрадовали тријумфом на гостовању у Суботици, наши омладинци су у суседној Бачкој Тополи забележили изузетно вредну победу у дуелу са вршњацима из екипе ТСЦ-а, која их је лансирала на само чело првенствене табеле – 2:1 (0:1). Највеће заслуге за данашњи тријумф екипе тренера Милоша Симића на северу Бачке иду на рачун двоструког стрелца Александра Петровића, који је режирао спектакуларан преокрет “ђаволчића” на терену “ТСЦ Академије”.

Прво полувреме припало је домаћину, који је у 25. минуту уз доста среће дошао до водећег поготка. Милисавић је извео слободан ударац, а лопта закачила неког од играча Радничког 1923 у “живом зиду”, променила правац и преварила Стефана Лешњака.

Крагујевчани су до изједначења стигли почетком другог дела игре и то феноменалним поготком Петровића са дистанце.

У моментима када се судија Делибашић спремао да одсвира крај утакмице, на сцену је поново ступио сјајни Петровић, који је после ударца из угла у трећем минуту судијске надокнаде времена надвисио одбрану домаћег тима и главом спровео лопту у мрежу за велико славље нашег тима.

“Ђаволчићи” су се овим тријумфом бодовно изједначили са водећом Црвеном звездом. Обе екипе сакупиле су по 17 бодова, с тим што Београђани у овом тренутку имају знатно бољу гол разлику.

Лепу прилику да наставе низ добрих резултата у Омладинској лиги Србије ове сезоне ученици тренера Милоша Симића имаће наредног викенда, када ће на свом терену угостити екипу београдског Рада, која се налази у доњем делу табеле.

ТСЦ – РАДНИЧКИ 1923 1:2 (1:0)

БАЧКА ТОПОЛА
“ТСЦ Академија”.
Гледалаца: 100.
Судија: Марко Делибашић (Врбас).
Стрелци: Милосавић у 25. минуту за ТСЦ, а Петровић у 53. и 90+3. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Фусеини, Бошњак (ТСЦ), Угреновић, Марисављевић, Милојевић, А. Ристић (Раднички 1923).

ТСЦ: Војводић, Зличић (од 82. Обрадовић), Бањац, Павловић, Крпић (од 80. Бошњак), Фусеини, Прерадов (од 79. Косовац), Милосавић (од 75. Терзић), Лукић, Скробоња, Анђелковић (од 85. Холо Наш).

РАДНИЧКИ 1923: Лешњак, Угреновић, Шурлан (од 80. Половина), Букумира (од 90. Пантовић), Перовић, Ђорђевић, Марисављевић (од 46. Огњановић), Маринковић (од 85. Радоњић), Милетић (од 67. А. Ристић), Милојевић, Петровић.