“Тројка” у Бачкој Тополи за прекид вишегодишњег суперлигашког проклетства

Још од 2017. године, када су први пут укрстили копља са екипом из Бачке Тополе и то у Првој лиги Србије, “црвени” чекају на победу над Тополцима. И дочекали су је вечерас, након 13 међусобних мечева у којима нису осетили сласт тријумфа. Победу Крагујевчана најавио је Лука Станковски већ након непуних 120 секунди игре, да би домаћину пресудио Алексеј Голијанин шест минута пре краја сусрета.

Иако десетковани повредама неколицине веома важних играча, са “ровитим” Милошем Ристићем у стартној постави и Килијаном Бевисом, који се тек синоћ вратио са репрезентативног окупљања, изабраници Феђе Дудића смогли су снаге за велики подвиг на једном од најтежих гостовања у првенству. Показали су Шумадинци изузетан вољни моменат, буквално су изгарали на терену током свих деведесет минута игре толико да на крају утакмице нису имали снаге ни да честито прославе велики тријумф, већ су попадали на терен од умора.

Није прошло ни 120 секунди од момента када је судија Јовановић дао знак за почетак утакмице, а чувар мреже ТСЦ-а Вељко Илић је већ морао да вади лопту из своје мреже. Млади штопер ТСЦ-а Матеја Ђорђевић није се баш најбоље снашао после уводног пресинга “црвених”, а његову грешку “намирисао” је македонски интернационалац Лука Станковски који је својим другим поготком од доласка у клуб са “Чика Даче” повео Шумадинце ка великом тријумфу.

Домаћин је након примљеног гола очекивано заиграо доста ангажованије и почео је све чешће да угрожава чувара мреже “црвених” Марка Милошевића, који је у пар наврата био на озбиљном искушењу, нарочито након покушаја са дистанце Милана Радина у 21. и Михајла Бањца у 25. минуту.

Шумадинци су до даха дошли тек у финишу првог полувремена, када су после дужег времена успели да запрете преко младог репрезентативца Матије Глушчевића, који је у међувремену прешао са десног на леви бок.

Ипак, последње узбуђење у првих 45 минута виђено је пред голом “црвених”. Водећи стрелац ТСЦ-а у досадашњем делу сезоне Марко Станић је у другом минуту надокнаде одапео “стрелу” са неких 14-15 метара, али је вечерас врло сигурни Милошевић и овога пута био на висини задатка.

Ништа се битније на терену није променило по повратку са петнаестоминутне паузе. Домаћин је и даље свим силама покушавао да дође до изједначења, док су се Шумадинци умешно бранили и вребали прилику да из контранапада задају противнику одлучујући ударац. Имали су Дудићеви изабраници у пар наврата и доста среће, као што је то био случај у 55. минуту када је лопта после волеј ударца младог Лазетића погодила стативу. Опасан је био и покушај левоногог бомбардера Михајла Бањца, али срећом његов “пројектил” са двадесетак метара ни овога пута није погодио циљ.

Узвратили су одмах “црвени” и то поново преко хитроногог Глушчевића, који је успео да умакне својим чуварима, али не и да надмудри голмана ТСЦ-а Вељка Илића. На другој страни, Милошевић је успешно осујетио још једну “бомбу” Станића са дистанце, а добро се снашао и након лукавог покушаја Ћирковића, који је покушао да га изненади директним ударцем из корнера.

Лепу прилику да казне домаћина за све ове промашаје Крагујевчани су пропустили у 65. минуту. Станковски је показао да је на добром путу да помути славу Милана Алексића, маестрално је асистирао Ћосићу, који није успео да надмудри Илића.

Десни бек Радничког 1923 био је главни актер и помало необичне ситуације у 80. минуту, када је лопту која је била на земљи главом вратио голману Милошевићу, након чега је судија Срђан Јовановић досудио индиректан ударац у корист домаће екипе. Ова одлука главног арбитра из Београда на тренутак је збунила Дудићеве изабранике и присутну публику, али и играче ТСЦ-а, који су прилично траљаво извели овај прекид.

Све наде домаћих да могу избећи пораз пале су у воду у 84. минуту, када је Алексеј Голијанин својим првенцем у црвеном дресу практично разрешио све дилеме везане за победника вечерашњег дуела на “ТСЦ арени”. Највеће заслуге за овај погодак иду на рачун Килијана Бевиса, који је у свом карактеристичном стилу умакао по левој страни, да би лопта након његовог ударца и интервенције голмана Илића дошла до Голијанина, коме је преостало само да је спроведе у мрежу.

Осим тога што су “пробили лед” у међусобним дуелима са екипом из Бачке Тополе, “црвени” су се вечерашњим тријумфом вратили на победнички колосек после два “сушна” кола у којима су освојили само један бод и поново су заузели курс који води ка месту у самом врху табеле.

Прилику да потврде добар утисак са вечерашњег гостовања у Бачкој Тополи “црвени” ће имати наредног петка, када ће на стадиону ФК Металац у Горњем Милановцу угостити новајлију у суперлигашком друштву, екипу Јединства из Уба.

ТСЦ – РАДНИЧКИ 1923 0:2 (0:1)