Хорор полувреме “ђаволчића” у Суботици

Бојажљиву игру “ђаволчића” у уводним минутима утакмице домаћин је казнио у 23. минуту, када је Трајковић неодбрањивим ударцем са ивице шеснаестерца приморао Недовића на капитулацију.

Био је то тренутак отрежњења за Симићеве ученике, који су у наставку заиграли далеко одлучније и ангажованије, те су до одласка на одмор успели да начине преокрет. Најпре је сналажљиви Живадиновић спретном реакцијом у гужви пред голом Суботичана поравнао резултат, да би се пред сам одлазак на паузу у стрелце уписао и Букелић, који је прецизним ударцем са пет метара матирао голмана Спартака Кључика.

Друго полувреме донело је тотални распад система у игри нашег тима. Кола су за “ђаволчиће” кренула низбрдо у 56. минуту након казненог ударца за Спартак, који је у погодак претворио Анђелко Павловић. Био је то увод у праву канонаду “голубова”, који су до краја утакмице још четири пута тресли мрежу немоћног Недовића.

“Ђаволчићи” су данашњим поразом наставили понирање на табели и тренутно су други отпозади са осам освојених бодова, колико је сакупио и Металац из Горњег Милановца.

Нову прилику да изађу из зачараног круга лоших резултата наши омладинци имаће наредног викенда, када ће на помоћном терену стадиона “Чика Дача” угостити некадашњег шампиона државе, београдски Бродарац.

СПАРТАК – РАДНИЧКИ 1923 6:2 (1:2)

СУБОТИЦА
Помоћни терен ФК Спартак.
Гледалаца:
200.
Судија: Драгутин Меничанин (Врдник).
Стрелци: Трајковић у 23, А. Павловић (из једанаестерца) у 56, Макаји у 59, 4:2 Вујовић у 62, 5:2 О. Малиновић у 73, 6:2 Буганик у 86. минуту за Спартак, а Живадиновић у 26. и Букелић у 44. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: А. Павловић, Пушкар, Трајковић, У. Павловић (Спартак), Славковић, Димовски (Раднички 1923).

СПАРТАК: Кључик, Војновић (од 87. М. Малиновић), Пушкар, Макаји, О. Малиновић, Вујовић, Трајковић (од 87. Максимовић), А. Павловић (од 86. Пеша), Буганик, Хесе (од 67. Урош Павловић), Јоцић.

РАДНИЧКИ 1923: Недовић, Славковић, Радојковић, Живадиновић, Јовановић, Букелић (од 54. Ђаловић), Петронијевић (од 75. Јелић), Лукић, Виријевић (од 13. Петровић, од 75. Димовски), Ракићевић, Томић.