“Црвено-бели” клинци надјачали “ђаволчиће”

Све је решено у првих 45 минута, када је домаћин стекао капиталну предност од три гола разлике. Мрежу Ђорђа Недовића први је “начео” Огњен Теофиловић у 27. минуту после акције у којој су учествовали Рамадани и Ђорђевић.

Четири минута касније било је 2:0 за “црвено-беле”. Стрелац је био Рогановић, који је одличан центаршут Стојковића претворио у погодак, док је тачку на сјајно прво полувреме екипе тренера Ненада Милијаша ставио Ђорђе Ранковић у 34. минуту после добре соло акције и прецизног ударца са десетак метара.

Задовољни стеченом залихом из првог дела игре, “црвено-бели” омладинци су у наставку мало спустили гас, што су ученици тренера Симића искористили и поготком у последње време голгетерски изузетно расположеног Уроша Јовановића успели су да смање заостатак у 57. минуту.

Сваку наду “ђаволчића” да ипак могу до позитивног резултата угасио је Урош Теглетија у 61. минуту, када је после центаршута Ђорђевића главом савладао Недовића. Погодак Јована Ђаловића у 70. минуту после одличне акције са Алексом Јелићем само је ублажио висок пораз нашег тима.

“Ђаволчићи” су остали на учинку од осам освојених бодова, а у наредном колу их очекује окршај са другим “вечитим ривалом”, екипом Партизана.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАДНИЧКИ 1923 4:2 (3:0)

БЕОГРАД
Помоћни терен ФК Црвена звезда.
Гледалаца:
100.
Судија: Мирослав Миленковић (Београд).
Стрелци: Теофиловић у 27, Рогановић у 31, Ранковић у 34. и Јовановић у 57. минуту за Црвену звезду, а Тегелтија у 61. и Ђаловић у 70. минуту за Раднички 1923.
Жути картон: Томић (Раднички 1923).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Драшкић, Стојковић (од 46. Манојловић), Ристовски, Рогановић (од 61. Гаштаров), Ранковић (од 61. Тошић), Тасић, Теофиловић, Ђорђевић (од 64. Маркочевић), Рамадани, Гудељ, Костов (од 46. Тегелтија).

РАДНИЧКИ 1923: Недовић (од 47. Миловановић), Славковић, Радојковић, Живадиновић, Јовановић (од 63. Букелић), Петронијевић, Лукић, Виријевић (од 74. Павловић), Димовски (од 47. Јелић), Ракићевић (од 63. Ђаловић), Томић.