Сарадња Радничког 1923 и Књажевско-српског театра

У име клуба споразум је потписао генерални секретар, Иван Павловић, који је истакао да је ово плод иницијативе коју је покренуо Игор Конатар, челни човек клуба.

– Не тако давно и ми смо били у ситуацији да нам недостаје много тога и у прилици да се из таквих услова боримо за врхунска оставрења. Испрожимали су се ефикасни начин руковођења и пословања са једне, односно, такмичарски резултати са друге стране, тако да се клуб позиционирао на реалне и чврсте основе. Дошли смо у стање да део средстава можемо да усмеримо на другу страну, на прву лопту смо одлучили да то буде Књажевско српски театар, кога смо препознали и доживљавамо као водећи бренд града из кога потичемо. Посебно нам је драго што је ова помоћ дошла безмало у термину великог јубилеја, 190 година првог позоришта у Србији и искрено се надамо да ће наш пример следити и други, да ћемо сви заједно допринети да Књажевско српски театар буде опремљен на начин како доликује једној оваквој установи сјајног реномеа, истакао је Павловић.

Вршилац дужности директора Књажевско српског тетара, Александар Штајн истако је да је ово несвакидашњи случај да један спортски клуб помаже установи културе.

– Није ми познат овакав пример и веома смо срећни и задовољни што је дошло до сарадње са најпопуларнијим клубом у Крагујевцу. Имамо доста тога што нам недостаје, поготову када су у путању технички захтевније представе попут мјузикла и слично. Уз помоћ која нам је прослеђена са стране Фудблског клуба Раднички 1923, успећемо да купимо најсавременији звучни систем, јер постојећи је одавно на издисају, услед чега морамо да изнајмљујемо од оних који се тиме баве. Све ово се уклапа да на жељени начин обележимо Сретње, дана наше куће и тих 190 година постојања. Свакако да ћемо се трудити да на елану овог доброчинства дамо и додатни допринос у циљу обезбеђивања свих потребних услова, али и да анимирамо све друге чиниоце пословног сегмента нашег града за које се надамо да ће следити пример Радничког 1923, коме желимо да настави са успешним резултатима на радост свих Крагујевчана, напоменуо је Штајн.

Уприличеној церемонији потписивања спорзума о сарадњи присуствовали су и представници локалне самоуправе, чланови Градског већа, Ана Петровић – Јелић и Предраг Стевовић, који су ресорно задужени за области културе, односно, спорта. Они су такође поздравили овај чин сарадње, напоменувши да је велики значај улагања од стране локалне самоуправе на челу са градоначелником Николом Дашићем, која су се вратила кроз добре такмичарске резултате и изузетне позоришне представе на прави начин.

Услед обавеза ван града, директор Радничког 1923, Игор Конатар, био је спречен да присуствује чину потписивања сарадње.

– Није се постављало питање нити једног тренутка да ли хоћемо, већ само да нађемо модел по коме можемо да помоћ упутимо водећем бренду града. Средства у износу од четири милиона динара која су била намењена нама, преусмерили смо ка Књажевско српском театру, знајући да ће њима и те како добро доћи у жељи да створе адекватне услове за рад непосредно пред велики јубилеј. У име клуба и своје лично, честитам на овом јубилеју и захваљујем се на свему што су учини за наш град, чврсто верујући да током сарадње ћемо заједничким снагама моћи да досегнемо још неке нове хоризонте, који можда у садашњем тренутку делују далеко. Мислим да смо ми пример да се све може када се у нешто чврсто верује и сви посвећени ка истом циљу, сигуран сам да је таква клима и у самом Књажевско српском театру, констатовао је Конатар.

Представа „Блитва и кромпир“ је инспирисана управо фудбалским темама и поклон је потписника споразума о сарадњи свим грађанима Крагујевца.

P